Dołącz do Naszej społeczności
zobacz gdzie jesteśmy. |
picture picture picture picture
picture

Nowy wątek

Dzisiaj użytkownik: Mikuś222 utworzył wątek w kategorii: Biznes.

picture

Piszemy opinie

Każdy chce jak najwięcej wiedzieć o danym produkcie. Zapraszamy.

picture

Tworzymy forum

Każdy użytkownik przyczynia się to rozwoju tego forum. Dziękujemy.

energooszczędne domy

energooszczędne domy

Jakie pompy ciepła u siebie wprowadziliście i z jakiego powodu, charakterystyka zalet, montażu mile widziana, bo się zastanawiam, jak wpłynąć pozytywnie na koszty utrzymania nieruchomości.

Jasio234

Posty: 2

 
Jak już ktoś Ci montuje gruntową pompę ciepła to powinien ocenić dolne źródło wybitnie profesjonalnie. Jakikolwiek błąd w tej materii to masz ograniczoną moc, a tym samym straty na inwestycji od samego początku. No i każdy grunt można też przeanalizować pod kątem wydajności energetycznej. Z tych lepszych instalatorów na Podlasiu, konkretnie Białystok to http://www.energodom.com.pl/, przy Legionowej teraz biuro ogarnęli. Współpracowałem z nimi już przy modernizacji mojej nieruchomości, ale też szwagier korzystał i też zadowolony. No, trzeba iść z duchem czasu, czyli OZE, bo ja nie widzę szczerze mówiąc innej drogi.

ciopix

Posty: 11

 
Montaż gruntowej pompy ciepła zlecaj w http://www.energodom.com.pl/, bo autoryzacja pełna, a dobra instalacja się równa w tym przypadku akurat niezawodności eksploatacji. Powiem tak. Jestem zadowolony, bo za utrzymanie kotłowni na pewno więcej bym płacił i to znacznie. Całościowo to naprawdę elegancko wychodzi pod kątem kosztów.

CHatka-eKo

Posty: 4

 
To idź i porozmawiam o działaniu pompy ciepła, przecież gruntowa to najlepsza, jeżeli chodzi o klasę energetyczną.

prymusek

Posty: 11

 
Możesz spróbować połączyć gruntową pompę ciepła z ogrzewaniem podłogowym, też kilka takich projektów widziałem. Nie jest to już taki drogi biznes, jak jeszcze kilka lat temu. Technologie OZE się jednak rozpowszechniły na rynku, ludzie bardziej ufają, no i oszczędności widoczne na rachunkach. Kogo to nie przekona? O instalację pytaj Energodom w Białymstoku, siedziba nowa chyba na Legionowej, ale musisz sprawdzić na ich stronie już http://www.energodom.com.pl/, bo nie pamiętam dokładnie. Mocno ogarnięci. Właśnie oni robią tylko na pompach gruntowych, bo to się najczęściej rozchodzi można powiedzieć.

qwed

Posty: 2

 
Możesz przeliczyć realne oszczędności z pompy ciepła w kalkulatorze http://www.energodom.com.pl/, albo się po prostu z nimi skontaktuj, bo ekipa z Białego, przy Legionowej 9/1. Gruntowe pompy ciepła u nich tylko weźmiesz, ale to tylko pokazuje skalę zainteresowania. W innych opłacalność znacznie niższa, jak przeanalizujesz oddzielnie.

file444

Posty: 8

 
Można oszczędzić na serwisie, a i do obsługi pompy ciepła nie wymagają też jakichś wielkich umiejętności technicznych, więc to dla mnie była przewaga w stosunku do innych systemów.

Nauken56

Posty: 11

 
Zapytałem o kilka ofert powiedzmy. Zrobiłem małe porównanie odnośnie technologii gruntowych pomp ciepła to mi wyszło, że najbardziej energooszczędne zapewnia marka http://www.energodom.com.pl/pl,product,pompy_ciepla,1.html z Białegostoku. Jak modernizujesz dom to oczywiście, że warto OZE przemyśleć, bo i dofinansowanie wejdzie z Czystego Powietrza, tego programu oczywiście ;)

karmelaniolek

Posty: 7